GLASS & CERAMICS / Porcelain and Pottery / Small plates 16723176
*
nr 1672 3176
SMALL PLATES
10 pieces, Gefle, Kryss. Diameter: 19 cm,
10 st, Gefle, Kryss. Diameter: 19 cm
Condition: nagg
Estimate:
500
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday January 13 2025
at 20:16:24
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/1 19:07:21
1
200 kr
13/1 20:07:34
2
150 kr
13/1 20:07:34
1
200 kr (Robot)
13/1 20:07:56
2
250 kr
13/1 20:11:24
1
Vinnande bud
13/1 20:12:55
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter desserttallrik gefle kryss svensk keramik svenska keramiker tallrikar
-
7158 COFFEE SET
Rosenthal, Germany, 27 del,
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:19
-
7219 DINNER SET
Rosenthal, Germany, 23 pieces,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:59
-
8081 TEA- /COFFEE SET
23 pieces, Gefle, vinranka, + extra fat.
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:19
*
SMALL PLATES
Condition: nagg
Läs om budbetjänten
nr 1672 3176
SMALL PLATES
10 pieces, Gefle, Kryss. Diameter: 19 cm,
10 st, Gefle, Kryss. Diameter: 19 cm
Condition: nagg
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday January 13 2025 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 13/1 19:07:21 | 1 | 200 kr |
| 13/1 20:07:34 | 2 | 150 kr |
| 13/1 20:07:34 | 1 | 200 kr (Robot) |
| 13/1 20:07:56 | 2 | 250 kr |
| 13/1 20:11:24 | 1 | Vinnande bud |
| 13/1 20:12:55 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter desserttallrik gefle kryss svensk keramik svenska keramiker tallrikar
-
7158 COFFEE SET
Rosenthal, Germany, 27 del,
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:19 -
7219 DINNER SET
Rosenthal, Germany, 23 pieces,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:59 -
8081 TEA- /COFFEE SET
23 pieces, Gefle, vinranka, + extra fat.
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:19



